Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Koniec roku? Pomyśl o uporządkowaniu spraw prawnych

Koniec roku to dobry moment, aby pewne sprawy zakończyć i uporządkować.

I nie chodzi tylko np. o zrobienie porządków w piwnicy czy na strychu.

(choć pewnie to też jest ważne)

Miałam tu akurat bardziej na myśli porządek w tzw. „papierach”.

Tak wiem, uporządkowanie piwnicy bywa łatwiejsze.

Ale : przejrzenie pism/ dokumentów np. z banków czy innych instytucji finansowych,

„uporządkowanie” księgi wieczystej nieruchomości nabytej w spadku, albo nawet złożenie wniosku o stwierdzenie nabycia spadku … (wiem: wcześniej nie miał kto się tym zająć, były pilniejsze sprawy do zrobienia, wniosek miał złożyć wujek Mietek albo bratanek)

A jeśli sprawa o stwierdzenie nabycia spadku kiedyś się już odbyła, to może warto pomyśleć o sprawie o dział spadku? Jeśli będziesz odkładać to w nieskończoność, w przyszłości taka odłożona sprawa może się znacznie bardziej skomplikować.

A może prowadzisz firmę i zastanawiasz się co z nią będzie w przyszłości? Być może w Twojej sytuacji zapis windykacyjny w testamencie notarialnym będzie dobrym rozwiązaniem. Koniec roku to dobry czas na takie przemyślenia.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

Szukaj

Tematy główne

Artykuły

Archiwum wpisów

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *