Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Podatki. Nadpłata. Dziedziczenie.

Jak pisałam w jednym z pierwszych wpisów na blogu „spadek” to nie tylko mieszkanie /samochód/ rodowa biżuteria czy porcelana.

W ogóle w skład spadku wchodzą nie tylko “rzeczy”, czyli przedmioty materialne.

(nie, tym razem wyjątkowo nie będzie o dziedziczeniu długów)

Koniec kwietnia to czas, gdy większość obywateli walczy wytrwale z tzw. pitami, aby zdążyć z ich wysłaniem pod właściwy adres jeszcze przed majówką.

I dlatego przeczytasz za chwilę ważną i ciekawą uchwałę Sądu Najwyższego:

Prawo podatnika do zwrotu nadpłaty podatku przechodzi na jego spadkobierców

(Uchwała Sądu Najwyższego – Izba Administracyjna, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 21 marca 1996 r. sygn. III AZP 39/95)

Tak. To tyle o podatkach.

Następny wpis będzie znowu dotyczył zachowku…

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

Szukaj

Tematy główne

Artykuły

Archiwum wpisów

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Ewa
   22 kwietnia 2016 @ 10:28

   Czy koniecznie muszę przedstawić dokument poświadczający dziedziczenie w następującej sytuacji : po śmierci mamy , / była głównym abonamentem/ wystąpiłam do Vectry o zwrot nadpłaty 200 zł za usługi TV.Dostałam pismo z odmową.
   Informuję ,że mieszkałam z mamą, nie ma innych członków rodziny do dziedziczenia /ojciec i syn zmarli / Mama nie posiadała żadnego majątku.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *