Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Życie pisze różne scenariusze

Życie pisze różne scenariusze.

Niestety, nie na wszystko masz wpływ.

Ale – mimo wszystko są rzeczy, o których możesz świadomie decydować.

Tak. Wiem. Słyszałeś może i różne historie o trwających wiele lat sprawach sądowych, rodzinach, które po zakończeniu takich spraw nigdy już się nie pogodziły i nic nie było tak jak wcześniej,  o dorosłych dzieciach, które po śmierci jednego z rodziców zakładały sprawy o dział spadku domagając się spłat, o rodzeństwie procesującym się całymi latami o zachowek, o “wyciąganiu” przed sądem wszystkich historii rodzinnych sprzed wielu, wielu lat…

Słyszałeś takie historie, ale wiesz, że przecież w Twojej rodzinie coś takiego na pewno nigdy by się nie zdarzyło.

Oczywiście – zakładam, że wszystko będzie dobrze.

Bo przecież nie jest tak, iż w każdym przypadku jest nieciekawie, a wszyscy od razu wnoszą pozwy do sądu.

Nie zamierzam nikogo straszyć, czy też przekonywać że ktoś z bliskiej rodziny mógłby postąpić wobec Ciebie nie w porządku.

Tylko że… jeszcze raz rzuć okiem na tytuł tego wpisu.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Drela
   14 września 2018 @ 12:22

   Odziedziczylam spadek po zmarłym bracie ..on po śmierci odziedziczył po ojcu wraz z bratem który przyjął spadek po ojcu z dobrodziejstwem inwentarza ..teraz była sprawa i było ze spadek po zmarłym ojcu dziedzicza obaj bracia ..to teraz jeśli ja odziedziczylam po bracie to również należę do spadku po ojcu ..co mam zrobić złożyć pismo i dołączyć postanowienie ..proszę o podpowiedz.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *