Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Na kłopoty mediacja. Tydzień mediacji 2013

Mediacja to sposób na pozasądowe rozwiązanie sporu.

W mojej ocenie jeden z lepszych sposobów.

Tym większą mam przyjemność poinformować  Wszystkich Czytelników, iż  cały ten tydzień właśnie mediacji został poświęcony. Z tej okazji zaplanowanych zostało mnóstwo bardzo ciekawych spotkań i wydarzeń. W różnych miastach na terenie całej Polski. Więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

http://ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/miedzynarodowy-dzien-mediacji-2013-rok/

W tym roku to nie tylko jeden dzień poświęcony mediacji, ale cały tydzień!

Jak już wspomniałam, w moim przekonaniu mediacja jest bardzo dobrym sposobem rozwiązywania sporów.

Szczególnie często mediacja stosowana jest w sprawach cywilnych, w tym spadkowych i rodzinnych.

Same strony często dają się ponieść silnym emocjom, które znacznie utrudniają obiektywną ocenę sytuacji. Sprawy o  dział spadku czy zachowek trwają niestety często długie miesiące  (zwłaszcza, iż najczęściej powoływani są biegli np. okoliczność wartości nieruchomości).  W czasie gdy  sprawa jest rozpatrywana przez sąd, strony jeszcze bardziej „zamykają się” na stanowisko drugiej strony. Kolejne wnioski dowodowe, kolejni przesłuchiwani świadkowie z pewnością nie ułatwiają sprawy. W sprawy o dział spadku często zaangażowani są bliscy krewni, zasiadający na sali sądowej po przeciwnych stronach. I często wzajemne pretensje stron są pozbawione  związku z samą sprawą. Często też stronom nie chodzi wcale o pieniądze, jednak w postępowaniu sądowym nie zawsze jest czas i możliwość dokładnego roztrząsania wszystkich okoliczności.   

Doświadczony mediator może naprawdę  pomóc (nie tylko w sprawach  spadkowych zresztą). Zajrzyj więc na stronę poświęconą mediacji i zastanów się czy przypadkiem nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Naprawdę, wiem z doświadczenia  – mediacja ma wiele zalet.

Mediacje są dobrowolne, z mediacji można też – już po ich rozpoczęciu zrezygnować. W mojej ocenie warto jednak spróbować. Naprawdę: niewiele tracisz decydując się na mediację:) Nawet jeśli początkowo myślisz, iż nic to nie da, bo druga strona… Wiele osób tak myśli przed przystąpieniem do mediacji, a potem są całkiem pozytywnie zaskoczeni.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Pogódźmy się na Święta…
   18 grudnia 2013 @ 11:38

   […] już kiedyś o mediacji. Że to całkiem niezła metoda rozwiązywania […]

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *