Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

I znowu ten Trybunał…

(Konstytucyjny oczywiście) będzie zajmował się prawem spadkowym.

Ostatnio już prawem spadkowym zajmował się dwa razy: najpierw orzekł, iż miesięczny termin do zgłoszenia nabycia spadku w Urzędzie Skarbowym (który to termin obowiązywał w latach 2007/2008)  nie był konstytucyjny, a w innym z niedawno zapadłych orzeczeń dotyczących prawa  spadkowego stwierdził, że  zachowek jednak zgodny z Konstytucją jest.

Tym razem Trybunał odpowie na pytanie, które zadał Sąd Okręgowy w Tarnowie.

“Czy art. 945 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny w zakresie, w jakim po upływie dziesięciu lat od otwarcia spadku wyłącza uprawnienie do powołania się na przyczynę nieważności testamentu wskazaną w art. 945 § 1 k. c. zgodny jest z art. 2 i art. 64 ust. 1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?”

Samo zagadnienie, jak i stan faktyczny w tej konkretnej sprawie jest bardzo ciekawy i budzący spore emocje… więc będzie o tym jeszcze jeden wpis. A może nawet kilka?  

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

Szukaj

Tematy główne

Artykuły

Archiwum wpisów

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *