Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Zmiany w kpc od września 2016 r.

Kolejny weekend przeszedł już do historii. A po weekendzie… Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, iż po weekendzie zawsze na biurku jest zwykle więcej papierów niż przed weekendem?

Tak czy inaczej, wśród całkiem sporej ilości różnych “papierów” mam własnie na biurku wydrukowaną nowelizację przepisów kodeksu postępowania cywilnego.

Sprawa bardzo świeża, bo zmiany weszły w życie tuż przed weekendem – 8.września.

A nowelizacja to całkiem obszerna, bo i zmian w przepisach dotyczących postępowania przed sądami jest całkiem sporo.

Tak, oczywiście pośród wielu zmian jest tez coś dotyczącego prawa spadkowego- a konkretnie Rejestru Spadkowego – nowy zupełnie art. 679 (1). To jasne, że poświęcę temu osobny wpis.

Szczególnie dużo zmian jest w części kodeksu poświęconej postępowaniu egzekucyjnemu.

Jeśli masz taką sytuację, iż pomimo tego, że sąd zasądził na Twoją rzecz określoną kwotę np. z tytułu zachowku, albo zasądzona została spłata w sprawie o dział spadku to dobrze by było, gdyś miał orientację w tych przepisach.

Tak – o tym też będzie o tym osobny wpis. 🙂

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Jadwiga
   18 września 2016 @ 23:52

   Witam. Bardzo prosze o informację czy wypłacone mi po śmierci męża przez ubezpieczycieli świadczenia z Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych i polisy z ubezpieczeniem wchodza do masy spadkowej. Przy zawieraniu w/wym umów mąż wskazał mnie jako sobę w 100% uposażona. Ubezpieczyciele uznali moje roszczenia w całości i wypłacono mi świadczenia bez zastrzeżeń. Czy moge dysponować tymi pieniędzmi bez ograniczeń mimo iz nie przeprowadziłam jeszcze sprawy spadkowej? Moja córka i ja jesteśmy na etapie negocjacji z córką męża z poprzedniego małzeństwa. Czy o w/wym świadczeniach muszę informować urzad skarbowy?Z góry dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam.Jadwiga.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *