Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Mediacja. Światowy Dzień Mediacji to właśnie dziś.

Mediacja to dobry pomysł. Zarówno jeśli chodzi o oszczędność czasu, jak i pieniędzy. (jak wiadomo, sprawy w sądzie np. o dział spadku trwają zazwyczaj długo. Albo bardzo długo.)

Ale oprócz czasu i kasy jest coś jeszcze. Coś bardzo ważnego. Chodzi o relacje z bliskimi osobami.

Spór o podział majątku może bardzo poróżnić bliskie osoby.

Nie warto.

Zawsze będzie czas na to, aby “pójść do sądu”.

Więcej o mediacji i listę profesjonalnych mediatorów w całej Polsce znajdziesz tu.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Marek
   1 listopada 2016 @ 07:20

   Zwracam się z pytaniem czy w przypadku, gdy tylko jeden spadkobierca złożył oświadczenie o przyjęciu spadku, a nie upłynął okres 6 m-c od otwarcia spadku czy można już złożyć do sądu wniosek o stwierdzeniu nabycia spadku. Ponadto czy obowiązkowe jest podanie we wniosku adresów oraz nr pesel wszystkich spadkobierców, gdy się tych danych nie posiada.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *