Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

“Ile egzemplarzy wniosku mam złożyć w sądzie?”

Nawet na tak – wydawałoby się proste – pytanie nie ma jednej odpowiedzi.

Na takie  pytanie odpowiedź brzmi “to zależy”. 🙂

A zależy od tego, ilu jest w sprawie uczestników.

Jeśli więc np. oprócz Ciebie jest trzech innych spadkobierców, którzy w sprawie sądowej będą uczestnikami, złóż wniosek w czterech egzemplarzach. Jeden egzemplarz wniosku  będzie dla sądu. Pozostałe egzemplarze  zostaną doręczone innym osobom biorącym udział w sprawie. Jeśli złożysz zbyt małą ilość egzemplarzy, sąd będzie musiał pisemnie wezwać Cię do złożenia właściwej ilości takich odpisów wniosku – a to niepotrzebnie przedłuża sprawę.

A, no i dobrze też zachować jeden egzemplarz takiego wniosku dla siebie.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  1 Comment

  1. Zbyszek
   23 marca 2020 @ 18:21

   Dzień Dobry
   Czy w przypadku 3 wnioskodawców i 1 uczestnika o dział spadku, wystarczy 1 wniosek dla sądu, 1 odpis dla uczestnika i jeden egzemplarz dla 3 wnioskodawców (do stempla prezentaty w biurze w podawczym) ?
   Z góry dziękuję za odpowiedź.
   Pozdrawiam
   Zbyszek

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *