Katarzyna Skowrońska

adwokat

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga...
[Więcej >>>]

Konsultacje online +48 601 160 246

Alimenty. Dziedziczenie długów. Historia prawdziwa.

Katarzyna Skowrońska01 lipca 20149 komentarzy

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Grzegorz 1 lipca, 2014 o 13:57

  Takie historie jak przedstawiona powyżej, są zwyczajnie mówiąc – przykre. Warto jednak uczyć się na doświadczeniach innych, a w szczególności w takich przypadkach, lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych.

  Odpowiedz

  aga 5 sierpnia, 2014 o 13:00

  a co jeśli jeden ze spadkobierców w dniu śmierci był nieletni a drugi pełnoletni i oboje nie dopełnili formalności nabycia spadku przez 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. czy w takim razie oboje dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza?

  Odpowiedz

  Paweł 27 sierpnia, 2014 o 12:31

  A co z nowymi przepisami odnośnie automatycznego dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza po 6 miesiącach od daty śmierci spadkodawcy? Czy już coś wiadomo czy jest to “klepnięte”?

  Odpowiedz

  Katarzyna Skowrońska 27 sierpnia, 2014 o 13:35

  Prace nad nowelizacją przepisów trwają, wkrótce będzie o tym wpis.

  Odpowiedz

  Anna 16 października, 2014 o 13:11

  Pragnę zwrócić uwagę na art. 28 ust. 3 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, który wyraźnie stanowi, iż w razie śmierci dłużnika należności wypłacone przez fundusz wygasają. Zatem nie widzę problemu i nie rozumiem dlaczego fundusz domagał się zapłaty? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Pozdrawiam

  Odpowiedz

  ela 4 marca, 2015 o 12:23

  czytam wskazany artykuł i widzę, że owo wygaśnięcie dotyczy tylko ustępu 1. A co z ustępem 2 – w przypadku gdy w okresie wypłaty świadczenia z funduszu alimentacyjnego należności z tytułu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej nie zostaną zaspokojone??

  Odpowiedz

  Daria 15 lutego, 2015 o 19:59

  Bzdura. Byłam w takiej samej sytuacji, dziedziczyłam po matce, która alimentów nie płaciła. Po dwóch wizytach u komornika okazało się, że nie trzeba płacić tego długu alimentacyjnego. Jedyne co mogłoby to zmienić to to, że mój Tata mógłby mnie podać do sądu (absurd ale tak mi powiedziano) i żądać abym zwróciła ten dług. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. A ta sytuacja miała miejsce 3 lata temu.

  Odpowiedz

  kancelariakraus.pl 30 marca, 2015 o 01:19

  Niestety znam wiele takich historii.

  Odpowiedz

  Daniel 20 kwietnia, 2017 o 11:33

  Przydatny wpis lecz trochę przestarzały 🙁 poszukałam dalej i natrafiłam na pomoc pani prawnik a Katowic https://prawnikmikolajczyk.pl/alimenty wszystko opisane w jednym miejscu.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: