Skip to content
Menu
mniej niż minuta min

Alimenty. Dziedziczenie długów. Historia prawdziwa.

kasia-blog-spadkowy

Jestem adwokatem. Prowadzę kancelarię adwokacką we Wrocławiu. W swojej praktyce zajmuję się sprawami z zakresu prawa spadkowego. Doświadczeniem zdobytym w trakcie aplikacji adwokackiej oraz na salach sądowych dzielę się z Czytelnikami w ramach tego bloga.

Zobacz spis treści

Zajrzyj na mój drugi blog

razem-czy-osobno2

SZUKAJ

Tematy główne

Artykuły

ARCHIWUM WPISÓW

Archiwa

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez adwokat Katarzyna Skowrońska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się wiedzą bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie. Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  9 komentarzy

  1. Grzegorz
   1 lipca 2014 @ 13:57

   Takie historie jak przedstawiona powyżej, są zwyczajnie mówiąc – przykre. Warto jednak uczyć się na doświadczeniach innych, a w szczególności w takich przypadkach, lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych.

   Reply

  2. aga
   5 sierpnia 2014 @ 13:00

   a co jeśli jeden ze spadkobierców w dniu śmierci był nieletni a drugi pełnoletni i oboje nie dopełnili formalności nabycia spadku przez 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. czy w takim razie oboje dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza?

   Reply

  3. Paweł
   27 sierpnia 2014 @ 12:31

   A co z nowymi przepisami odnośnie automatycznego dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza po 6 miesiącach od daty śmierci spadkodawcy? Czy już coś wiadomo czy jest to “klepnięte”?

   Reply

   • Katarzyna Skowrońska
    27 sierpnia 2014 @ 13:35

    Prace nad nowelizacją przepisów trwają, wkrótce będzie o tym wpis.

    Reply

  4. Anna
   16 października 2014 @ 13:11

   Pragnę zwrócić uwagę na art. 28 ust. 3 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, który wyraźnie stanowi, iż w razie śmierci dłużnika należności wypłacone przez fundusz wygasają. Zatem nie widzę problemu i nie rozumiem dlaczego fundusz domagał się zapłaty? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Pozdrawiam

   Reply

   • ela
    4 marca 2015 @ 12:23

    czytam wskazany artykuł i widzę, że owo wygaśnięcie dotyczy tylko ustępu 1. A co z ustępem 2 – w przypadku gdy w okresie wypłaty świadczenia z funduszu alimentacyjnego należności z tytułu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej nie zostaną zaspokojone??

    Reply

  5. Daria
   15 lutego 2015 @ 19:59

   Bzdura. Byłam w takiej samej sytuacji, dziedziczyłam po matce, która alimentów nie płaciła. Po dwóch wizytach u komornika okazało się, że nie trzeba płacić tego długu alimentacyjnego. Jedyne co mogłoby to zmienić to to, że mój Tata mógłby mnie podać do sądu (absurd ale tak mi powiedziano) i żądać abym zwróciła ten dług. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. A ta sytuacja miała miejsce 3 lata temu.

   Reply

  6. kancelariakraus.pl
   30 marca 2015 @ 01:19

   Niestety znam wiele takich historii.

   Reply

  7. Daniel
   20 kwietnia 2017 @ 11:33

   Przydatny wpis lecz trochę przestarzały 🙁 poszukałam dalej i natrafiłam na pomoc pani prawnik a Katowic https://prawnikmikolajczyk.pl/alimenty wszystko opisane w jednym miejscu.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *