Slider

Alimenty. Dziedziczenie długów. Historia prawdziwa.

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Grzegorz Lipiec 1, 2014 o 13:57

Takie historie jak przedstawiona powyżej, są zwyczajnie mówiąc – przykre. Warto jednak uczyć się na doświadczeniach innych, a w szczególności w takich przypadkach, lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych.

Odpowiedz

aga Sierpień 5, 2014 o 13:00

a co jeśli jeden ze spadkobierców w dniu śmierci był nieletni a drugi pełnoletni i oboje nie dopełnili formalności nabycia spadku przez 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy. czy w takim razie oboje dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza?

Odpowiedz

Paweł Sierpień 27, 2014 o 12:31

A co z nowymi przepisami odnośnie automatycznego dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza po 6 miesiącach od daty śmierci spadkodawcy? Czy już coś wiadomo czy jest to “klepnięte”?

Odpowiedz

Katarzyna Skowrońska Sierpień 27, 2014 o 13:35

Prace nad nowelizacją przepisów trwają, wkrótce będzie o tym wpis.

Odpowiedz

Anna Październik 16, 2014 o 13:11

Pragnę zwrócić uwagę na art. 28 ust. 3 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, który wyraźnie stanowi, iż w razie śmierci dłużnika należności wypłacone przez fundusz wygasają. Zatem nie widzę problemu i nie rozumiem dlaczego fundusz domagał się zapłaty? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Pozdrawiam

Odpowiedz

ela Marzec 4, 2015 o 12:23

czytam wskazany artykuł i widzę, że owo wygaśnięcie dotyczy tylko ustępu 1. A co z ustępem 2 – w przypadku gdy w okresie wypłaty świadczenia z funduszu alimentacyjnego należności z tytułu świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej nie zostaną zaspokojone??

Odpowiedz

Daria Luty 15, 2015 o 19:59

Bzdura. Byłam w takiej samej sytuacji, dziedziczyłam po matce, która alimentów nie płaciła. Po dwóch wizytach u komornika okazało się, że nie trzeba płacić tego długu alimentacyjnego. Jedyne co mogłoby to zmienić to to, że mój Tata mógłby mnie podać do sądu (absurd ale tak mi powiedziano) i żądać abym zwróciła ten dług. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. A ta sytuacja miała miejsce 3 lata temu.

Odpowiedz

kancelariakraus.pl Marzec 30, 2015 o 01:19

Niestety znam wiele takich historii.

Odpowiedz

Daniel Kwiecień 20, 2017 o 11:33

Przydatny wpis lecz trochę przestarzały 🙁 poszukałam dalej i natrafiłam na pomoc pani prawnik a Katowic https://prawnikmikolajczyk.pl/alimenty wszystko opisane w jednym miejscu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: